Apie leidyklą

Knygą „Šviesos valdovas“ išleido leidykla UAB „Leidybos studija“. Dirbame jau daugiau nei 20 metų, tačiau tai pirmoji mūsų fantastikos knyga. Fantastika, noras ją leisti ir „Šviesos valdovas“ mūsų leidykloje atsirado iš asmeninių pomėgių ir meilės fantastikai.  

Spręsdami koks galėtų būti mūsų leidžiamų fantastinių knygų serijos pavadinimas, natūraliai pradėjome galvoti apie „Eridaną“ – patys esame perskaitę daugumą šios legendinės leidyklos išleistų knygų, be to, tai turbūt žinomiausias vardas Lietuvoje, kuris galvoje iškart asocijuojasi su fantastika. 

Tad nusprendėme, kad „Eridanas“ galėtų būti puikus knygų serijos pavadinimas. Padedami Algirdo Stonio sutarėme dėl pavadinimo ir ženklo naudojimo su Algimantu Piligrimu – buvusiu leidyklos ir ženklo „Eridanas“ savininku.  

Buvęs fantastikos leidėjas sutiko, kad UAB „Leidybos studija“ naudotų „Eridano“ ženklą leisdama fantastiką ir tęstų ilgametes „Eridano“ tradicijas puoselėjant fantastikos žanrą Lietuvoje. 

Taip atsirado leidyklos UAB „Leidybos studija“ leidžiama fantastikos knygų serija „Eridanas“. 

Pirma šios atgimusios serijos knyga – R. Zelazny „Šviesos valdovas“.  Kaip pirmąją knygą ją pasirinkome dėl to, kad man tai buvo viena iš geriausių kada nors skaitytų fantastinkos knygų, kuri kažkodėl iki šiol nebuvo išleista Lietuvoje.  Knyga apdovanota Hugo premija, įvertinta begale kitų apdovanojimų, pasaulyje išleista daugiau nei 80 knygos leidimų, turinti istoriją apie pradėtą ir nebaigtą gigantišką filmą, fantastikos parką ir net viltį suartinti Rytų ir Vakarų kultūras. Tačiau gal būt geriausiai ją apibūdina trumpas ir konkretus „Sostų karų“ autoriaus George R. R. Martin įvertinimas, kurį užrašėme ir ant knygos viršelio: „Tai viena iš 5 geriausių kada nors parašytų mokslinės fantastikos knygų.“ 

Gero skaitymo ir tikimės, kad su Jūsų pagalba fantastikos Lietuvoje daugės.   

Linas Pupelis,
leidyklos „Leidybos studija“ direktorius 

 

UAB „Leidybos studija“ taip pat leidžia žurnalus „Kur stoti“, „Kuo būti“, žurnalą „Investuok“, knygas apie investavimą, organizuoja mokymus, seminarus ir konferencijas investavimo ir verslo temomis. 

„Eridanas“ – fantastinės knygos nuo 1993 m.
Atnaujinta 2021 m.